Kiedy należy zmienić opony?

Kiedy należy zmienić opony?

„ZIMA ZASKOCZYŁA KIEROWCÓW” – KIEDY NALEŻY ZMIENIĆ OPONY?

Zmiana opon w samochodach najczęściej odbywa się dwa razy do roku, czyli jesienią i wiosną. Wymiana ogumienia, jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na bezpieczeństwo kierującego, jak i osób poruszających się po drodze. Często mówi się, że na oponach letnich można przejeździć cały rok. Takie mity należy negować, ponieważ opona letnia ma całkowicie inną strukturę, jak i zadanie, które ma spełniać na drodze. Jeśli nie chcemy dokładać sobie dodatkowych obowiązków i stać w kolejce pod warsztatami, świetnym wyborem będzie zakup opon całorocznych.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ, ZMIENIAJĄC OPONY?

  • Geometria, gdy zauważymy nierówno zużywające się opony, możemy być pewnie, że należy ustawić geometrie. Jednak warto skorzystać z takiego warsztatu, który ma dobre opinie klientów. Większość mechaników, po prostu podchodzi do pracy niechlujnie, zapominając o podstawowych rzeczach.
  • Wyważenie, dzięki odpowiedniemu wyważeniu koła, nasz samochód będzie się dobrze prowadził i nie będzie występowało nieprzyjemne bicie, które mogłoby uszkodzić nasze zawieszenie.
  • Osobne komplety felg, najlepszą opcją jest mieć osobny komplet felg do opon zimowych, jak i letnich, dlatego zmiana opon generuje mniejsze koszty.
  • Ciśnienie w oponach, źle napompowane opony, dużo szybciej się zużywają i posłużą nam na mniejszą ilość czasu.
  • Składowanie, opony należy składować w suchym i ciemnym miejscu. Gdy opony będą narażone światło słoneczne, szybko ulegną uszkodzeniu i nie będą nadawały się do jazdy.

SAMODZIELNA ZMIANA OPON

Samodzielne zmiana opon, jest wymagającą rzeczą i dla pewności lepiej udać się do warsztatu. Zmiana całych kół nie jest problemem, ponieważ wystarczy robić tak samo jak przy zmianie koła zapasowego. Nowe samochody posiadają czujnik ciśnienia opon. Wybranie się do renomowanego warsztatu jest najlepszą opcją, wtedy możemy być pewni, że nasza opona będzie dobrze założona. Pamiętajmy, życie i zdrowie nasze jak i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Warto czasem nie kierować się na cenę, tylko kupić jakościowe opony.

+ posts

Jako absolwent inżynierii mechanicznej z głęboką pasją do wszystkiego, co związane z motoryzacją i podróżami, prowadzę bloga na stronie Gaz-Mar, gdzie mogę dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Specjalizuję się w omawianiu różnych typów przyczep, ich praktycznych zastosowań i najlepszych praktyk transportowych. Poza pracą, uwielbiam eksplorować górskie szlaki na moim motocyklu, spędzam czas przywracając do życia stare samochody i cieszę się każdą chwilą spędzoną przy filiżance mocnej kawy, słuchając jazzu.

14

Brak Komentarzy

Napisz komentarz