Czy odchudzanie może być skuteczne

Czy odchudzanie może być skuteczne?

Gubienie zbędnych kilogramów jest zawsze procesem trwającym dłużej niż samo tycie, trudno zatem dziwić się, że wiele osób w desperacji zadaje pytanie o to, czy odchudzanie w ogóle może być skuteczne. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej złożony niż mogłoby się to nam początkowo wydawać.

Nie od dziś wiadomo, że rygorystyczne przestrzeganie zasad diety musi skutkować utratą wagi, jeżeli zatem mówimy o krótkim okresie – na spadek wagi można liczyć w przypadku niemal każdego, nawet najbardziej ekscentrycznego pomysłu na odchudzanie. Problematyczne jest przede wszystkim to, że to nie o tego rodzaju spadek wagi nam chodzi. Owszem, każdy kilogram mniej stanowi powód do dumy, nie da się jednak ukryć, że zależy nam przede wszystkim na widocznych skutkach stosowania diety. Doświadczenie podpowiada nam jednak, że te ostatnie mogą okazać się dość problematyczne.

Jeżeli zatem zależy nam wyłącznie na pozbyciu się kilku kilogramów, kluczowe znaczenie ma przede wszystkim podjęcie decyzji o inauguracji jakiejkolwiek diety. Jeżeli jednak obawiamy się efektu jo-jo, powinniśmy zastanowić się również nad tym, która dieta jest naprawdę skuteczna. Odchudzanie bez efektu jo-jo jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy rzeczywiście chcemy zmienić swoje nawyki żywieniowe. W każdym innym przypadku możemy liczyć wyłącznie na krótkotrwały efekt, w pewnym momencie zaś i tak okazuje się, że nasza waga jest większa niż ma to miejsce na początku diety. Przed inauguracją odchudzania wskazane jest zatem zastanowienie się nad tym, jakie są nasze oczekiwania i czy wiemy, jaki cel nam przyświeca. W innym wypadku – szkoda naszego trudu, wysiłek może być bowiem daremny.

No Responses

Write a response